C O L O R B L O C K

Ah, ’80s fashion. It’s a risky look—but if you know how to interpret the style, it’s totally possible to pull it off without looking like you’re going to a costume party.

If you wore the trends the first time round, us telling you 80s fashion is comeback!Did you know that 1980s fashion was one of the most experimental periods in style history thanks to enduring style icons from Princess Diana to Madonna, Joan Collins to Boy George?

I love matching my bag with the colors of my clothes. This bag is from Nowastedegisn. In my blogpost about Smateria bags I told the beautiful story about the bags! You can find the link here http://www.esraelif.com/s-m-a-t-e-r-i-a-b-a/.

I can’t get enough high waisted clothes. You can match it with so many things!What do you thing about this skirt?

——–

Seksenler! Anneme hep; keşke eski eteklerini ve elbiselerini saklasaydın diyorum. Annem aksina pantalon sever bende herzaman etek elbise tercih ederim. Seksenlern modası gerçekten zamanında çok ilginç ve güzel miş! Ve çoğumuz bildiğimiz gibi artık eskilere daha çok özeniyoruz. Artık mağazalardaki kiyafet lerde eskileri anımsatıyor! Vintage kiyafetler de çok modada! Seksenlerin stil ikonunun Princess Diana to Madonna, Joan Collins to Boy George olduğunu biliyormuydunuz?

Bende bilmiyordum!

Çantanın rengini kiyafetler ile uyumlu olmasını çok seviyorum. Renkleri tam uydurmak bazen nekadar zor olsada bu çantanın rengi tam eteğemi uydu! Çantanın ayrı bir hikaye si var. Bir önceki blogumda ayrıntılı yazmıştım. Burdan okuyabilirsiniz http://www.esraelif.com/s-m-a-t-e-r-i-a-b-a/

Sizce bu yüksek bol etek kombini nasıl olmuş?

Skirt // Mervbagiran

Shoes // Zara

          Denim jacket // H & M

          Bag // No Waste Design

https://www.nowastedesign.nl/

One thought on “C O L O R B L O C K

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Verplichte velden zijn gemarkeerd met *