B O H O D R E S S

S u m m e r i s n o t o v e r y e t!

It was a sunny day today. Unfortunately we did not have a long summer in Holland. Most of the days in July and August was about rainy days.  I was this summer in Holland. I have not been on a vacation this year because of my new home and busy busy job. So, next year better! Did you also enjoyed the weather today?

Tomorrow will be also a sunny day. What are your plans for a lovely sunday?

This photos of the BOHO dress were made a few weeks ago. And as you as can see it was also a nice sunny weather. I received this BOHO dress from BOHO BLVD. Very nice website with lovely dresses. This BOHO dress is perfect for the summer, don’t you think?
I choose for a red bag and open leather sandals. This sandals are so timeless.
I think every women need a pair of this sandals! You can match it with everything.

Have a nice weekend!

————

Bugün tamda – yaz havası henüz bitmedi bir gündü. Maalesef bu yaz Hollanda hep yağmurlu geçti. Yani bu yaz Hollanda’da kalanlar hiç doğuduruz yaz havası görmedi. O yüzden hava biraz güneşli olduğu zaman keyfini çıkartmak gerek. Bu sene sizdemi yazın tatile gitmeyenlerdensiniz?

Ozaman bendensiniz. Bir önceki blogumda anlatmıştım evimin henüz hala bitmediğini. Evim büyük ihtimal iki haftanın içinde bitmiş olacak. Mutfağım bu cuma gelecek ve sonrası zaten daha çabuk ve kolay olacak.

Bu fotoğrafları bi kaç hafta önce çekmiştim. Hava biraz güzel olduğu zaman açık ayakkabı giymeyi tercih ederim. Bu BOHO elbisenin altınada açık ayakkabı tercih ettim. Yazın çok rahatca giyenebilecek bir elibise bence. Bu ayakkabıları kaç yazdan beri çok severek giyiniyorum. Bence her bayanın dolabında olması gereken ayakkabılar! Sizce bu kombin nasıl olmuş?

Musmutlu bir haftasonu dilerim. 

Dress // BOHO BLVD
Shoes // H&M
Bag // MANGO

14 thoughts on “B O H O D R E S S

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Verplichte velden zijn gemarkeerd met *